Навигация: Новини Фенове Новини Ботев не успя да победи ЦСКА пред претъпкания "Колеж"

Ботев не успя да победи ЦСКА пред претъпкания "Колеж"

Оценка на читателите: / 99
Слаба статияОтлична статия

Ботев Пловдив не успя да победи софийския ЦСКА и завърши наравно 1:1 в съботния следобед пред претъпкания стадион "Христо Ботев". Над 15 000 фенове напълниха стадиона още един час преди самия мач и направиха запомняща се атмосфера. Ръководството на най-стария клуб се наложи да отвори и част от буферните зони около Трибуна Изток, за да побере всички ботевисти. В самото начало 150 димки в жълто дадоха настроение и амбиция на канарчетата да измъкнат максималното в дербито на кръга.

Прекрасната атмосфера накара всички привърженици на ЦСКА да вадят мобилните си телефони през целия мач и да снимат бултрасите, а Трибуна Изток се тресеше с традиционна хореография от десетки нови знамена. На срещата бе издигнат винил на картина от Балканската война, а Ултра трибуна се обърна отново към правителството за гаврата с потретите на нашите герои.

В самия край на първото полувреме Иван Цветков изригна с двойно подаване с Артур Енрике, след което капитанът ни бе спънат в наказателното поле на гостите. Изненадващо съдията в тази среща, който е и юношата на ЦСКА, Таско Тасков свири дузпа за нас. Иван Цветков бе безпогрешен от бялата точка.

Второто полувреме отново хореото ни бе в бразилски стил. Целият стадион бе обсипан с жълти листове при първия съдийски сигнал. За съжаление канарчетата изпуснаха всякаква инициатива и трябва да сме щастливи, че Ботев не загуби в този мач. Точката е доста ценна, защото червените започват да се събуждат от будната си кома. Изводите остават за ръководството, а ние започваме да се готвим за вечното дерби на Пловдив.

СНИМКИ вижте тук! (Боян Ботев и Теодор Караколев)

Видео (Владимир Милев и екип на bultras.com) СКОРО!