Навигация: Новини Фенове Новини След 19 години отново на финал

След 19 години отново на финал

Оценка на читателите: / 53
Слаба статияОтлична статия

А на нас не ни остава нищо друго освен да запеем песента... "Ботев ще прегърне, ще прегърне купата"

Ботев Пловдив се класира за 11 път на финал за Купата на България в своята история. Канарчетата ще се изправят срещу направилия фурор в Лига Европа тази година отбор на Лудогорец на 15 май. Домакин е стадионът в квартал "Лазаур", на който бултрасите имаха много добри спомени от лято 2013'.

Финалът стана факт след елиминирането на Локомотив София (с общ резултат 4:1), които не се оказаха сериозен съперник за "жълто-черните" господари на Пловдив. Въпреки, че и през двете срещи първите полувремена бяха доста оспорвани футболистите ни си решиха двата полуфинала без проблем. Днес отличникът с екипа на Ботев се казваше Вандер Виейра, който изработи дузпа за отбора си, а Хамза я реализира за екстаз на над 300 бултраси пътували до София. Поздравления заслужава и Адам Стаховяк, който в поредна среща бе железен.

Лудогорец пък се издъниха срещу Локомотив в Пловдив и паднаха с 1:0, но с общ резултат 2:1 се класираха напред. Фермерите, които няколко месеца сънуваха финал с най-големия си кошмар се изложиха в самия край на мача. Когато се виждаше продължението юношата на "жълто-черните" Мартин Камбуров изпусна дузпа на празния стадион в квартал "Лаута" и на практика спаси отбора от нова загуба от "жълто-черните".

Сигурни сме, че 15 май (въпреки, че се пада се четвъртък), ще се превърне в почивен ден за хиляди пловдивчани. А стадион "Лазур" ще стане като АД за "зелено-белите" от Разград, които след отпадането от Лига Европа вече не са този фактор, в който се бяха превърнали.

Лудогорец са напълно преодолим съперник и се надяваме да се уверим в това след 10 дни (3.05), когато ги очакваме в Пловдив, за да им покажем какво ги очаква на финала. Без грубости, псувни и нападки. Ще ги победим с аристократизъм и достойнство, защото ние сме Ботев Пловдив.

Футболистите ни имат уникалната възможност да донесат трофея в Пловдив след 33 години. Последният път, когато го печелим е през 1981 година срещу Пирин от Благоевград, а отборът е подкрепян от 2 пълни влакови композиции с фенове и много рейсове в София на Националния стадион под проливен дъжд.

В състава греят имената на Георги Славков, Костадин Костадинов, Митко Аргиров, Славчо Хорозов, Петър Зехтински, Димитър Вичев, Трифон Пачев, Димитър Младенов, Марин Бакалов, Благой Блангев. Единственият гол в мача е отбелязан от Митко Аргиров в 43-та минута.