Навигация: Новини Фенове Новини СНИМКИ от победата над Черноморец (1:2)

СНИМКИ от победата над Черноморец (1:2)

Оценка на читателите: / 67
Слаба статияОтлична статия

Ботев Пловдив постигна втора поредна победа в пролетния дял на първенството. След красивата игра над Левски миналата седмица, канарчетата надиграха и изпадналия в криза отбор на Черноморец Бургас в петък следобед с 1:2. Въпреки необичайното време за игра в работен делничен ден, лошото време и предаването на мача по БНТ, бултрасите напълниха клетката за гости и отново бяха повече от домакините на стадион Лазаур, където от 3 години нямаме загубен мач.

Феновете на Ботев подкрепяха през цялата среща пловдивския отбор под проливния дъжд. След края на срещата те изчакаха момчетата по бензиностанциите до Пловдив и ги поздравиха за добрата игра през второто полувреме, както и за натиска, който наложиха през цялата среща. Поздравленията бяха насочени най-вече към голмайсторите Вандер и Цветков, както и за добрия психологически подход след почивката на Станимир Стоилов.

По време на срещата в Бургас Бултрасите издигнаха тапет в подкрепа на момчетата, които са обвинени за "палежите" на сграда на EVN преди 2 седмици в Пловдив. Едното от момчетата бе задържано на мача с Левски на 9.03. и ще бъде подведено под отговорност на 19.03 /вторник/ от 15:30 часа.

Това, което е интересното е, че органите не искат да се занимават с истинските престъпници, които ограбват българския народ, а си правят поредния изкуствен PR с тези страшни "бандити", които бяха по време на всички протести срещу монопола на големите чужди компании. Те се превърнаха в изкупителни жертви.

Нека всеки, който има възможност да изкаже своята подкрепа към Георги и Николай да го направи в мирен протест пред сградата на съда във вторник от 15:30 часа.

Снимки може да видите тук (Автор: Боян Ботев)