Навигация: Новини Фенове Новини Ботев с трета победа пред 10 хиляди бултраси (снимки)

Ботев с трета победа пред 10 хиляди бултраси (снимки)

Оценка на читателите: / 80
Слаба статияОтлична статия

Ботев Пловдив поведе еднолично в класацията за посещаемост на мачовете в България и след четвъртия кръг. За трите домакинства вече гоним 40 000 зрители, като в това число не броим мача с Левски на Герена! Бултрасите отново минаха бройката от 10 000 зрители на иначе предвидимия мач с Монтана (3:1). Изводите са, че до този момент публиката ни уважава всеки съперник и жадува да гледа играта на любимците си. Хората започват да пълнят Колежа от самото отваряне на вратите (два часа преди мача) и стоят пред оградите докато и последния футболист не си тръгне от стадиона.

Това, което направи наистина хубаво впечатление е респективното отношение на целия стадион към най-стария отбор след първия гол в мача. В 18-тата минута вратаря Шеткус изпусна топката в своето наказателно поле, а Атанас Чепилов веднага се възползва от грешката на стража и вкара в опразнената врата. Веднага след това, вместо да завалят стандартните ругатни, както се случва обикновено в България, Колежа започна да ръкопляска, за да покаже на Ернестас Шеткус и компания, че нищо кой знае какво не се е случило. Жълто-черните заиграха с още по-голям устрем и до края на полувремето изравниха резултата с гол на кариоката Вандер Виейра. Второто полувреме на терена имаше само един отбор, а на трибуните публиката бе отново велика.

ВИЖТЕ СНИМКИ ОТ МАЧА С МОНТАНА - ЧАСТ І (БОЯН БОТЕВ), ЧАСТ ІІ (ТЕОДОР КАРАКОЛЕВ)

На вчерашния мач отново имаше кутии за дарения за лечението на малкия Жоро Лазаров. Бяха събрани близо 3 000 лева, които днес ще бъдат дадени на дядото - Георги Лазаров. На 8-ми септември е благотворителния мач между отборите на Ботев и Сливен. Цената за него ще бъде само 2 лева. На полувремето и след края на срещата ще бъдат разиграни 22 фланелки на жълто-черните футболисти. Благодарим ви, че давате шанс на това дете да се лекува.