Навигация: Новини

Победа над Асти-АБ с 2:0

Оценка на читателите: / 36
Слаба статияОтлична статия

Ботев 91Юношите набор`91 победиха с 2:0 Асти-АБ Хасково в мач от първенството на А-група "юноши старша". Головете за нашите отбелязаха Емил Тотев и капитана в този мач Андон Андонов.

"Канарчетата" започнаха по-добре мача от съперниците си и в 10-та минута Иван Величков изведе зад защитата на гостите Емил Тотев. Останал сам срещу вратаря на хасковци, Емо не пропусна и откри резултата. След този гол момчетата от Хасково изравниха играта и отправиха 2-3 опасни удара от далечна дистанция. Нашите също пропиляха няколко добри ситуации и при минималната преднина от един гол завърши първото полувреме.

През втората част преобладаваха здравите единоборства, като предпоставка за това беше тежкия терен. Чак в 75-та минута Ботев стигна до втори гол - Николай Гълъбов стреля, вратарят на Хасково изби топката, а Андон Андонов вкара в опразнената врата. До края на срещата "канарчетата" изпуснаха още няколко чисти положения.

В следващият кръг Ботев Пловдив гостува на Лаута. Мачът е в събота.

ДЮШ Ботев`91 2-0 Асти Хасково

1:0 Емил Тотев 10`, 2:0 Андон Андонов 75`